Ablоу

Врізні замки Abloy для вхідних дверей

Компанія Abloy (Аблой) є одним зі світових лідерів у виробництві замків, а також дверних доводчиків та іншої фурнітури. Компанія заснована в 1907 році. Винахідником замка Abloy є Еміль Хенрікссон, який працював механіком офісного обладнання в м. Гельсінкі. Під час ремонту механізму машинки для рахунку готівки він виявив, що принцип обертових циліндричних дисків машинки може бути використаний в механізмі замка. У 1909 році перший замок, заснований на принципі обертових шайб, з'явився в продажу.

Сьогодні завод в місті Joensuu розташований на площі 18 гектар. На заводі працюють близько 800 чоловік. Річний оборот становить приблизно 100 мільйонів доларів. 40% продукції поставляється на експорт в 60 країн світу. Завод виробляє майже мільйон найменувань продукції щороку.

Продукція компанії Abloy включає в себе циліндри для врізних замків, готові врізні замки, електромеханічні замки, а також накладні і навісні замки для найрізноманітнішого застосування (від домашніх меблів до банківських сейфів).