Сходи в будинку – це не тільки функціональний елемент, а й елемент дизайну, що виражає індивідуальність господаря. Вона повинна гармонувати зі стилем меблювання та відповідати особистим уявленням.
При пошуку відповідних сходів у будинок ви швидко виявите, що існує дуже великий вибір. Є пропозиції з металу, дерева, бетону, скла та ін. Також є кілька варіантів форми. Наприклад, гвинтові сходи – компактний спосіб з'єднання поверхів один з одним. Завдяки своїй спіральній конструкції вона привертає увагу в кожному будинку і часто використовується для виходу на горище. Ще одним варіантом економії місця є поворотні сходи. Чим довші сходи на другий поверх, тим частіше використовується поворот із майданчиком. Ми зібрали основні характеристики, які допоможуть вибрати сходи в приватному будинку.
У приватному будівництві каркас сходів на другий поверх зазвичай виготовляють із дерева чи металу. Такі сходи складаються із збірних елементів, які монтуються у єдину конструкцію безпосередньо на місці встановлення. Зібраний каркас оснащується різними покриттями. Також можливі сходи повністю з металу або каменю, які використовуються в основному на відкритому повітрі чи приміщеннях з підвищеною вологістю.
Порівняно нещодавно з'явився на світовому ринку тип сходів - модульні - миттєво завоював величезну популярність серед справжніх цінителів комфорту, надійності та високої якості. . Спеціальні скрипи призначені для рівномірного розподілу постійного навантаження по всій довжині сходів, підвищуючи її надійність та довговічність.
Модульні прямі сходи для дому ТД Торн
Сходи модульних сходів від фірми «Торн» виконані з натурального дерева і відрізняються не тільки естетичним зовнішнім виглядом, але й характеризуються вагомими показниками міцності у поєднанні з максимальною екологічністю та простотою експлуатації.
Модульні сходи на другий поверх з поворотом ТД Торн
На відміну від монолітних сходових блоків, у сходах модульного типу всі елементи легко заміняються на нові без застосування масштабних ремонтних робіт.
Дерево – один із найпоширеніших будівельних матеріалів для сходів. Воно універсальне, легко поєднується з іншими матеріалами. Сходи на другий поверх усіх типів та форм усередині приміщень можуть бути виконані з дерева. Будівельний матеріал також є надзвичайно універсальним, коли йдеться про вартість дерев'яних сходів – є прості збірні дерев'яні сходи, а є виготовлені на замовлення з благородних порід деревини.
Натуральний матеріал створює у приміщенні приємний теплий мікроклімат. Деревина пропонує широкий спектр колірних варіацій, колір сходів можна узгодити з рештою приміщення. Залежно від дизайну, поверхня дерев'яних сходів може бути покрита воском, лаком або маслом для збільшення терміну служби та полегшення догляду. Масивні дерев'яні сходи є одним із найдешевших варіантів.
Сходи з цільного дерева - це досить популярний варіант для будинку як через міцність, так і зовнішній вигляд. Як матеріал особливо підходить сосна. Комбінації з іншими матеріалами створюють цікаві контрасти, наприклад, з нержавіючою сталлю або склом для поручнів.
Бетон відрізняється високою міцністю та зносостійкістю. Крім того, бетонні сходи можуть бути спроектовані по-різному - як відкриті без будь-якого покриття або в поєднанні з іншими матеріалами, такими як дерево, нержавіюча сталь або скло. Як покриття також можна використовувати плитку, лінолеум чи ковролін.
Сьогодні на будівельному майданчику виготовляється дуже мало бетонних сходів, бо огорожа багатьох невеликих ділянок на будівельному майданчику потребує дуже багато часу. З іншого боку, використовуються збірні або виготовлені на замовлення бетонні компоненти, які потім збираються на місці. Ціни на бетонні сходи залежать від конструкції, форми та розмірів.
Сходи з бетону дають повну свободу при виборі фінішного покриття. В принципі тут можна майже все. Але бетон можна використовувати візуально. Фарбований, шліфований, полірований або просто чистий. Відкритий бетон в даний час є лідером дизайнерів інтер'єрів. Однак у разі інших сходових конструкцій рішення потрібно приймати заздалегідь, тому що несучі елементи та щаблі видно.
Сходи з натурального каменю у приватних будинках стали предметом розкоші. Тим не менш, натуральний камінь, як і раніше, популярний, тому що як чисто природний продукт жоден камінь не схожий на інший. Колірні відмінності та включення не тільки забезпечують неповторний вигляд, але й особливі властивості. Найчастіше матеріал для будівництва сходів - граніт. Він відноситься до категорії твердих каменів, стійкий до подряпин, простий у догляді та гігієнічний. Це ідеальні властивості для часто використовуваних внутрішніх сходів. Але також підійдуть і м'які породи, такі як пісковик, вапняк, мармур та сланець.
Сходи з натурального каменю є надзвичайно міцними і можуть прослужити кілька десятиліть. Щоб правильно очищати кам'яні сходи, існують спеціальні засоби догляду. При необхідності поверхню також можна просочити. Але навіть при дбайливому поводженні сходи з натурального каменю з часом втрачають свій блиск. Це відбувається через природну пористість, камінь вбирає вологу, через що можуть з'явитися плями. Це можна виправити, щаблі відносно легко ремонтуються, а після усунення пошкоджень поліруються.
Металеві сходи найчастіше використовуються на відкритому повітрі або коли необхідно створити промисловий стиль. Вони доступні у вигляді готових компонентів за доступними цінами. Однак, якщо ви хочете сходи в поєднанні з іншими будівельними матеріалами, такими як скло або дерево, вони можуть вийти значно дорожче.
Метал не тільки дуже надійний, а й простий у догляді та чищенні. Потрібно лише звернути увагу, який це метал. Іржавіючий метал найкраще очищати спеціальними засобами. З нержавіючої сталі слід бути обережними і не використовувати абразивні засоби, щоб не подряпати поверхню.
Металеві сходи в приватному будинку надають приміщенню індустріального шарму та пропонують безліч варіантів дизайну завдяки властивостям матеріалу.
Найнезвичайніший і найдорожчий варіант - скляні сходи в будинку. Сходи зі сходами зі скла – це візуальна приманка для погляду. Є також багато відмінних способів зробити сходи центром інтер'єру, вдало підсвітивши їх.
Захистне скло дозволяє виготовляти зі скла навіть балюстради, перила та сходи.
Перила поєднують безпеку та естетику. Вибір правильних поручнів для сходів не менш важливий, ніж вибір матеріалу сходів. Тут також існує величезний вибір матеріалів. Різноманітні конструкції сходових поручнів пропонують будівельникам безліч можливостей для модернізації, а матеріал поруччя також відіграє важливу роль.
Дерево, метал, пластик і навіть мотузка також можуть бути використані для сходових поручнів. Якщо ви хочете обійтися взагалі без поручнів, це відкриває додаткові можливості для оформлення всіх сходів. Сходи без перил, сходи яких прикріплені до стіни, часто створюють ефект, що ширяє, і гарантовано привертають увагу.
Найважливішою особливістю сходів є поєднання різних поверхів будинку. Простір, який вона займає, часто не використовується оптимально. У разі прямих сходів існує можливість встановлення системи шаф під ними. Це створює місце для зберігання та може покращити зовнішній вигляд сходів.
Додати сходам фокус можна при красивому підсвічуванні. Непомітно встановлені світлодіоди можуть забезпечити теплий клімат у приміщенні. Висвітлення також може вміло поєднувати оптику та сучасні технології – підсвічування з сенсорним керуванням, яке висвітлює шлях у темряві. Важливо, щоб при цьому сходи загалом добре поєднувалися з рештою приміщення.
Форми сходів зазвичай залежать від доступного простору. Основна відмінність проводиться між прямими сходами, гвинтовими сходами та сходами на платформі.
Найпростішою формою всіх сходів є прямі сходи. Вона характеризується лінійним сходовим прольотом. Це також призводить всі сходинки до однакової форми та розміру сходинки. Прямі сходи особливо ефективні у відкритих житлових приміщеннях, але займають багато місця. Але при цьому площа під сходами чудово підходить для зберігання речей.
Гвинтові сходи з криволінійним маршем компактніші. Сходи огинають так звану сходову криницю. На відміну від прямих сходів, сходи мають різний розмір з різних боків. Вони тим більше, що далі вони від сходового колодязя.
Цей тип сходів не вимагає стіни для кріплення, оскільки сходи несе основний елемент. Більшою перевагою є те, що гвинтові сходи можна розмістити в будь-якому місці приміщення.
Вартість сходів на другий поверх або горище залежить від багатьох факторів. Ви можете дізнатись ціни або замовити прорахунок у наших менеджерів.
Для розрахунку вартості сходів та зворотного зв'язку з менеджером, який займається виробництвом сходів, напишіть нам на e-mail: metaldoors.com.ua@gmail.com.
Використовуючи деякі прийоми, можна зменшити габарити сходів майже вдвічі: