Ручки для вхідних дверей

Ручки для вхідних дверей завершують цілісний дизайн і є найважливішими елементами її оформлення. У зв'язку з частим використанням дверних ручок їхня міцність також має велике значення - вони не повинні ні ламатися, ні сильно зношуватися з часом.

Гарний захист від злому забезпечується тоді, коли використовується ручка на розетці. Це дозволяє використовувати броненакладку для захисту циліндра. Крім захисту, цей варіант дозволяє індивідуально адаптувати форму захисної накладки до дизайну дверей. Можна вибрати круглу, овальну або прямокутну, класичну або сучасну форму і створити особливу особливість для підкреслення стилю ручки.

Які типи ручок вхідних дверей?

Ручки вхідних дверей бувають різних форм, розмірів та матеріалів. Три найбільш поширені типи ручок вхідних дверей:

Ручки на розетці - це найпопулярніший вид ручки для вхідних дверей, так як він простий в експлуатації і може використовуватися людьми різного віку та фізичних можливостей. За фактом це натискний важіль, який потрібно опустити, щоб відчинити двері. Перевага ручок на розетці у великому виборі та універсальності, вони легко взаємозамінні.

Ручка на планці – цей тип ручки часто використовується, оскільки він доступний у широкому діапазоні дизайнів та оздоблень. Має той же принцип роботи, що про ручку на розетці, але відрізняється наявністю довгастої накладки, яка закриває не тільки отвір під ручку, а й отвір під циліндр або ключ.

Ручки скоби – цей тип ручки часто використовується для важких вхідних дверей або для дверей, які потребують ефектнішого зовнішнього вигляду. Вони мають пряму або звивисту форму, за яку потрібно потягнути, щоб відчинити двері.

Які матеріали для ручок вхідних дверей найміцніші?

Довговічність ручки вхідних дверей багато в чому залежить від матеріалів, з яких вони виготовлені. До найбільш міцних матеріалів для ручок вхідних дверей відносяться:

 • нержавіюча сталь – має високу стійкість до корозії та іржі, що робить її відмінним вибором для прибережних районів та місць з високою вологістю;
 • латунь – традиційний матеріал, стійкий до корозії та здатний служити роками за належного догляду;
 • цинково-алюмінієвий сплав (ЦАМ) – легкий та міцний матеріал, якому можна надавати різні форми та конструкції, та який часто використовується для натискних рукояток.

Особливою популярністю в Україні користуються ЦАМ сплави (цинково-алюмінієві сплави) та нержавіюча сталь, оскільки вони є стійкими до атмосферних впливів. Крім того, сплав із цинку та алюмінію пропонує широкий вибір варіантів дизайну. Нержавіюча сталь не тільки виглядає дуже елегантно, але й надає вхідним дверям розкішного вигляду. Вона може бути блискучою або матовою. Завдяки спеціальним технологіям можна створювати матові та поліровані елементи та комбінувати їх в одній ручці.

Довговічність ручки вхідних дверей також залежить від якості її конструкції та рівня обслуговування.

Варіанти дизайну дверних ручок

Численні варіанти та комбінації доступні сучасному покупцю. Індивідуалізуйте свою фурнітуру для вхідних дверей відповідно до своїх ідей та виберіть з наступних варіантів:

 • пряма чи вигнута натискна частина;
 • круглі чи квадратні лінії дизайну;
 • матова, глянсова чи комбінована поверхня;
 • зі світлодіодним підсвічуванням або без;
 • із додатковим декором.

Пряма, кругла або екстравагантно вигнута – виберіть бажану форму ручки для вхідних дверей, щоб створити ідеальну вхідну зону.

Часті питання щодо дверної фурнітури

 • Що робити, якщо розхиталася ручка вхідних дверей?

  Якщо дверна ручка на вхідних дверях ослаблена, можна спробувати підтягнути гвинти (гуджони), які утримують ручку на сполучному квадраті за допомогою шестигранника відповідного розміру. Також необхідно підтягнути гвинти, якими вона кріпиться у полотні за допомогою викрутки. Якщо це не спрацює, можливо, вам доведеться повністю замінити гвинти чи ручку.

 • Які бувають типи ручок вхідних дверей?

  Є кілька типів ручок для вхідних дверей, залежно від ваших уподобань та потреб. До найпоширеніших типів належать: ручки на розетці (простий тип ручок, які можна використовувати як на вхідних, так і на міжкімнатних дверях), ручки на планці (зазвичай використовуються в комерційних будівлях та недорогих дверях), ручки скоби (недорогі вироби використовуються у громадських будівлях, дорогі – у дверях преміум-класу) та електронні ручки (працюють з електронною клавіатурою, картою або смартфоном та забезпечують підвищену безпеку та зручність).

 • Які матеріали для ручок вхідних дверей найміцніші?

  Найбільш міцними матеріалами для ручок вхідних дверей є нержавіюча сталь, латунь та цинко-алюмінієвий сплав (ЦАМ). Нержавіюча сталь має високу стійкість до корозії та іржі, а латунь – традиційний матеріал, який може прослужити довгі роки при належному догляді. ЦАМ – це легкий та міцний матеріал, якому можна надати безліч форм та конструкцій, і його часто використовують для виготовлення натискних рукояток.