Підбір за параметрами

Виробник
Ширина блока
Сегмент дверей
Стиль
Товщина полотна
Товщина металу полотна
Основний замок
Колір
Колір зовні/всередині
Колір (всередині)

Протипожежні двері

Показані 1 - 1 із 1 пунктів
Показані 1 - 1 із 1 пунктів

Види протипожежних дверей

В наслідок пожеж налічується величезна кількість постраждалих, частина з яких гине. Найпростішим і ефективним способом мінімізації подібних ситуацій є завчасна установка протипожежних дверей.

Протипожежні двері – це спеціальні металеві двері, які забезпечують захист приміщень від поширення диму і вогню під час пожежі і спрощують евакуацію людей та майна. Однією з найпоширеніших причин появи жертв під час пожежі є деформація дверної конструкції під впливом високої температури, в результаті чого двері перестають відкриватися і  це не дає можливості своєчасної евакуації з приміщення.

Протипожежні двері встановлюються в приміщеннях де є ймовірність загоряння різних матеріалів, а також в технічних приміщеннях, виробничих будівлях, в місцях з великим скупченням людей, біля ліфтів, в підвалах, горищах і т.д.

Чим відрізняються протипожежні двері від звичайних?

Основна відмінність – збільшений час вогнестійкості. Протипожежні двері більш тривалий час зберігають свою функціональність при високих температурах. Звичайні вхідні двері в рідких випадках збережуть свій функціонал більше 15 хвилин, в той час як протипожежні розраховані від 30 хвилин до 2 годин. Такі двері проходять випробування на вогнестійкість в спеціальних лабораторіях і отримують специфічне маркування, яке містить інформацію про характеристики виробу.

Конструкція і матеріали протипожежних дверей

Залежно від призначення конструкція може мати ті чи інші відмінності, але в більшості випадків вони складаються з таких компонентів:

  • полотно з холоднокатаної сталі
  • суцільнометалева коробка
  • вогнетривке покриття
  • вогнестійкий ущільнювач
  • протипожежна ручка або антіпаніка
  • петлі з підшипником

Найбільш підходящим матеріалом для виготовлення конструкції є сталь. Вона не тільки має чудові експлуатаційні характеристики, але і температура її горіння становить мінімум 1500 C.

Класи протипожежних дверей

Основною характеристикою протипожежних дверей є їх межа вогнестійкості у хвилинах (маркується EI). Цифра означає час в хвилинах, протягом якого дверна конструкція зберігає свої експлуатаційні характеристики (може відкриватися і закриватися). Залежно від межі вогнестійкості відбувається класифікація:

  • EI-30
  • EI-60
  • EI-90
  • EI-120

Для більшості протипожежних дверей, які встановлюються в житлових будинках, досить 30-60-ти хвилинного показника вогнестійкості.

Установка протипожежних дверей

Установкою протипожежних конструкцій повинні займатися фахівці. Слід пам'ятати, що двері повинні відкриватися у напрямку виходу з приміщення. Для заповнення отворів між коробкою і стіною слід використовувати цементно-піщаний розчин або спеціальну протипожежну монтажну піну. Використовувати звичайну піну заборонено!