Що таке будинок у стилі лофт?

Будинок у стилі лофт – це житло з відкритим плануванням, високими стелями та великими вікнами. Свобода, мінімалізм, відкритий простір – не лише відмінні риси стилю, а й оптимальна можливість самовираження при заощадженні коштів на облаштування. Стиль лофт підходить для приватних будинків та заміських котеджів, надає приміщенню елегантності та шарму. Комбінація легкої недбалості та витонченого смаку, руйнування стандартів форм та стереотипів дає свободу самовираження – смаків, бажань, говорить про прагнення бути розкутим. Будинок у стилі лофт може стати гарним вибором для тих, хто не любить важкі стіни та воліє жити у загальному відкритому просторі.

Що таке будинок у стилі лофт?

Що таке стиль лофт?

Наприкінці 40-х років минулого століття порожні виробничі майданчики в Нью-Йорку та Лондоні були перетворені на житлові приміщення. Структура будівлі при цьому майже змінювалася. Житловий простір часто займав всю площу підлоги, а меблі просто ставили всередину. Було створено типові відкриті квартири з великою площею та високими стелями.

Що таке стиль лофт?

Термін лофт спочатку використовувався для опису горищного простору або верхнього поверху трохи нижче за основний дах будинку або будівлі. Оскільки спочатку горища не призначалися як основні житлові приміщення, вони часто мали дивну форму або пропорції, що робило поділ стін неможливим або незручним. У міру того, як промислові будівлі перетворювалися на житлові будинки, мінімальні переробки та коригування призвели до створення житлових приміщень з невеликою кількістю стін, які розташовувалися під високими дахами складів та промислових підприємств. Будинок у стилі лофт виник завдяки популярності цих квартир, особливо серед тих, хто цінує відкритість у дизайні інтер'єру. Особливо їх оцінила творча богема, згодом колишні фабрики стали дуже затребуваними навіть у елітних колах.

Характеристики стилю Лофт для дому:

 • найчастіше плоский дах;
 • панорамні вікна, скляні двері, розсувні системи;
 • відсутність округлих форм у дизайні;
 • чорнове оздоблення – метал та дерево, незабарвлені стіни, холодні тони;
 • стриманість та лаконічність;
 • прості меблі без дорогої оббивки, що відповідають загальній обстановці;
 • комунікаційні, технічні системи, конструкції та пристрої знаходяться у відкритому вигляді;
 • наявність високих стель, відсутність перегородок в інтер'єрі, максимальна свобода у просторі.

Характеристики стилю Лофт для дому

Лофт як стиль будинку став орієнтиром сучасних стилів дизайну. З першої популяризації співтовариствами художників у великих містах цей стиль формувався під впливом міського. Відсутність стін і перегородок дозволяє створювати великі простори, що адаптуються, які підходять як для звичайних меблів, так і для великих скульптур, художніх інсталяцій або великих дизайнерських предметів. Найчастіше будинок у стилі лофт є звичайним будинком, побудованим або реконструйованим так, щоб він нагадував велику квартиру в стилі лофт. Цей термін також можна використовувати для опису будинку, де є мансардний рівень під дахом. Ці будинки можуть нагадувати звичайні квартири на перших поверхах із типовими перегородками між кімнатами. Часто використовують горище як основну або гостьову кімнату або перетворюють його на офіс або студію, а перший поверх використовують для повсякденного життя.

Особливості проектування будинків у стилі лофт

Зробити ремонт в будинку в стилі лофт можна на основі старої конструкції і включати в себе архітектурні особливості різних стилів. Щоб підкреслити промислову нотку в оформленні всередині та зовні, використовують такі прийоми:

 • як матеріали використовують дерево, бетон, метал з матовою поверхнею, патина та іржа надають особливий колорит;
 • використовуються кольори промислових приміщень: чорний, білий, коричневий, синій, а також невеликі яскраві акценти;
 • використовуються характерні деталі: панорамні вікна, конструкції з металу, розсувні двері, вхідні двері лофт.

Варіанти вхідних дверей для будинків у стилі лофт

Стиль підходить як для одноповерхових, але найчастіше для двоповерхових приватних заміських будинків та котеджів.

Особливості проектування будинків у стилі лофт

Будинки в стилі лофт зазвичай зустрічаються у великих містах або поблизу них, оскільки стиль включає міську архітектуру та естетику міського планування. Деякі будівельні компанії пропонують проекти будинків у стилі лофт для нестандартних будинків або спеціалізуються на перетворенні звичайних будинків на лофти.

Освітлення та меблі будинку стилю лофт

Підкреслити стиль дозволяє добре підібране штучне освітлення. Необхідно правильно його розподілити незалежно від внутрішнього планування. Оскільки у приміщенні немає додаткових перегородок, більшість простору висвітлюється природним світлом.

Найбільш популярне рішення – розміщення точкових світильників на балках. Це можуть бути звичайні лампочки чи плафони. Світильники розташовують таким чином, щоб світло чітко окреслювало межі зон.

Освітлення та меблі будинку стилю лофт

Найбільш близьке до денного світло створюють діодні лампи. Підвісні світильники варто вибирати чітких геометричних форм. Інші освітлювальні прилади можуть мати найрізноманітніші, максимально витягнуті металеві форми та контрастні кольори.

Дерев'яні меблі екологічні, довговічні, мають приємний естетичний вигляд і ніжний відтінок. Лаконічною окрасою будуть книги, картини, символічні фігурки, підставки. І найголовніше – живі квіти, які наповнять будинок свіжістю.

Оздоблювальні матеріали фасаду

Будинок у стилі лофт зазвичай є недорогим проектом. Для оформлення фасадів зазвичай використовуються недорогі екологічні матеріали:

 • цегла, не тільки звичайна червона, але й інші більш сучасні варіанти;
 • бетон та штукатурка;
 • фасадні панелі з металу або пластику, зі строгими геометричними формами та гладкою поверхнею;
 • дерев'яні рейки.

Оздоблювальні матеріали фасаду

Не забувайте враховувати сумісність матеріалів під час будівництва.

Переваги та недоліки будинків у стилі лофт

Будинок у стилі лофт має такі переваги перед будинками з більш звичними варіантами дизайну:

 • виразність стилю, можна створити своїми руками оригінальний стильний інтер'єр;
 • неповторність дизайну, унікальність та гармонія з характером власника;
 • майже необмежені можливості прояви фантазії;
 • мінімалізм деталей та декору додають об'єм приміщенню та полегшують догляд;
 • застосування екологічних матеріалів.

Переваги будинків у стилі лофт

Недоліки будинку стилю лофт:

 • великі витрати на обігрів приміщення;
 • збільшення витрат на комунальні послуги;
 • стиль не підходить для людей із консервативними поглядами.

Приклади будинків у стилі лофт

Сімейний будинок у стилі лофт

Сімейний будинок у стилі лофт

У стилі лофт можна відремонтувати та обставити весь будинок. Клінкерні стіни у поєднанні з чорними рамковими конструкціями створюють індустріальний вигляд. Сучасні меблі притягують погляди та створюють затишок.

Лофт на двох поверхах

Лофт на двох поверхах

Затишний лофт у 2-х поверховому будинку. Білі стіни ідеально поєднуються з паркетною підлогою. Інтер'єр оформлений у світлих тонах. Освітлення та вибір зображень ненав'язливі.

Лофт будинок у білому кольорі

Лофт будинок у білому кольорі

Білий лофт також є красивою та модною дизайнерською ідеєю. Білі та сірі тони створюють домашню атмосферу у цьому живому зразку. Елементи з бетону ще більше підкреслюють стильний вигляд живого лофта.

Стеля у стилі лофт

Стеля у стилі лофт

У цьому сучасному лофті легкі та сталеві елементи знаходяться у центрі дизайну. На верхньому поверсі мансарди дві галереї з'єднані довгим підвісним переходом. Над причалом є скляний дах, з якого відкривається вид на небо.