Будинок у стилі лофт – це житло з відкритим плануванням, високими стелями та великими вікнами. Свобода, мінімалізм, відкритий простір – не лише відмінні риси стилю, а й оптимальна можливість самовираження при заощадженні коштів на облаштування. Стиль лофт підходить для приватних будинків та заміських котеджів, надає приміщенню елегантності та шарму. Комбінація легкої недбалості та витонченого смаку, руйнування стандартів форм та стереотипів дає свободу самовираження – смаків, бажань, говорить про прагнення бути розкутим. Будинок у стилі лофт може стати гарним вибором для тих, хто не любить важкі стіни та воліє жити у загальному відкритому просторі.
Наприкінці 40-х років минулого століття порожні виробничі майданчики в Нью-Йорку та Лондоні були перетворені на житлові приміщення. Структура будівлі при цьому майже змінювалася. Житловий простір часто займав всю площу підлоги, а меблі просто ставили всередину. Було створено типові відкриті квартири з великою площею та високими стелями.
Термін лофт спочатку використовувався для опису горищного простору або верхнього поверху трохи нижче за основний дах будинку або будівлі. Оскільки спочатку горища не призначалися як основні житлові приміщення, вони часто мали дивну форму або пропорції, що робило поділ стін неможливим або незручним. У міру того, як промислові будівлі перетворювалися на житлові будинки, мінімальні переробки та коригування призвели до створення житлових приміщень з невеликою кількістю стін, які розташовувалися під високими дахами складів та промислових підприємств. Будинок у стилі лофт виник завдяки популярності цих квартир, особливо серед тих, хто цінує відкритість у дизайні інтер'єру. Особливо їх оцінила творча богема, згодом колишні фабрики стали дуже затребуваними навіть у елітних колах.
Характеристики стилю Лофт для дому:
Лофт як стиль будинку став орієнтиром сучасних стилів дизайну. З першої популяризації співтовариствами художників у великих містах цей стиль формувався під впливом міського. Відсутність стін і перегородок дозволяє створювати великі простори, що адаптуються, які підходять як для звичайних меблів, так і для великих скульптур, художніх інсталяцій або великих дизайнерських предметів. Найчастіше будинок у стилі лофт є звичайним будинком, побудованим або реконструйованим так, щоб він нагадував велику квартиру в стилі лофт. Цей термін також можна використовувати для опису будинку, де є мансардний рівень під дахом. Ці будинки можуть нагадувати звичайні квартири на перших поверхах із типовими перегородками між кімнатами. Часто використовують горище як основну або гостьову кімнату або перетворюють його на офіс або студію, а перший поверх використовують для повсякденного життя.
Зробити ремонт в будинку в стилі лофт можна на основі старої конструкції і включати в себе архітектурні особливості різних стилів. Щоб підкреслити промислову нотку в оформленні всередині та зовні, використовують такі прийоми:
Варіанти вхідних дверей для будинків у стилі лофт
Стиль підходить як для одноповерхових, але найчастіше для двоповерхових приватних заміських будинків та котеджів.
Будинки в стилі лофт зазвичай зустрічаються у великих містах або поблизу них, оскільки стиль включає міську архітектуру та естетику міського планування. Деякі будівельні компанії пропонують проекти будинків у стилі лофт для нестандартних будинків або спеціалізуються на перетворенні звичайних будинків на лофти.
Підкреслити стиль дозволяє добре підібране штучне освітлення. Необхідно правильно його розподілити незалежно від внутрішнього планування. Оскільки у приміщенні немає додаткових перегородок, більшість простору висвітлюється природним світлом.
Найбільш популярне рішення – розміщення точкових світильників на балках. Це можуть бути звичайні лампочки чи плафони. Світильники розташовують таким чином, щоб світло чітко окреслювало межі зон.
Найбільш близьке до денного світло створюють діодні лампи. Підвісні світильники варто вибирати чітких геометричних форм. Інші освітлювальні прилади можуть мати найрізноманітніші, максимально витягнуті металеві форми та контрастні кольори.
Дерев'яні меблі екологічні, довговічні, мають приємний естетичний вигляд і ніжний відтінок. Лаконічною окрасою будуть книги, картини, символічні фігурки, підставки. І найголовніше – живі квіти, які наповнять будинок свіжістю.
Будинок у стилі лофт зазвичай є недорогим проектом. Для оформлення фасадів зазвичай використовуються недорогі екологічні матеріали:
Не забувайте враховувати сумісність матеріалів під час будівництва.
Будинок у стилі лофт має такі переваги перед будинками з більш звичними варіантами дизайну:
Недоліки будинку стилю лофт:
У стилі лофт можна відремонтувати та обставити весь будинок. Клінкерні стіни у поєднанні з чорними рамковими конструкціями створюють індустріальний вигляд. Сучасні меблі притягують погляди та створюють затишок.
Затишний лофт у 2-х поверховому будинку. Білі стіни ідеально поєднуються з паркетною підлогою. Інтер'єр оформлений у світлих тонах. Освітлення та вибір зображень ненав'язливі.
Білий лофт також є красивою та модною дизайнерською ідеєю. Білі та сірі тони створюють домашню атмосферу у цьому живому зразку. Елементи з бетону ще більше підкреслюють стильний вигляд живого лофта.
У цьому сучасному лофті легкі та сталеві елементи знаходяться у центрі дизайну. На верхньому поверсі мансарди дві галереї з'єднані довгим підвісним переходом. Над причалом є скляний дах, з якого відкривається вид на небо.