Другі вхідні двері – ставити чи ні?

Зміст:

  1. Переваги та недоліки другої вхідної двері
  2. Другі вхідні двері до квартири
  3. Другі вхідні двері до будинку
  4. Як вибрати другі двері
  5. Як встановлюються другі вхідні двері

За нашими спостереженнями, популярність другої вхідної двері зменшується з кожним роком, але все ж таки вона ще цікавить деяких покупців. Опитування показує, що більшість з бажаючих її встановити, навіть не замислюються над її доцільністю, а діє просто за інерцією.

Другі вхідні двері – ставити чи ні?

Звідки виникла така тенденція? Вона з'явилася в ті часи, коли вхідні двері були не високої якості, не дуже герметичні, не надавали належної звуко- і теплоізоляції і мали не високі захисні характеристики. Але часи змінюються, якість вхідних дверей виросла багаторазово і, на наш погляд, потреба в других дверях відпала. Більше того, ми рекомендуємо бюджет, який Ви виділили на другі вхідні двері, додати до бюджету вхідні двері для покращення її характеристик.

Переваги та недоліки другої вхідної двері

Перевагами є такі фактори:

  • додаткова теплоізоляція;
  • додаткова шумоізоляція;
  • додатковий захист від запахів;
  • додатковий захист від злому (сумнівна перевага, якщо відкрили вхідні металеві двері, з міжкімнатною точно впораються)
  • покращення інтер'єру, якщо немає можливості замінити вхідні двері.

До недоліків можна віднести:

  • вимагає додаткових витрат (хороші двері коштуватиме половину вхідної);
  • займає додаткове місце;
  • відкривається всередину (потрібне додаткове вільне місце в коридорі).

Не варто забувати, що при хороших вхідних дверях всі додаткові переваги, які привносить другі вхідні двері, вкрай малі в порівнянні з основними вхідними дверима і ними можна знехтувати.

Необхідність у другіх вхідних дверях є тільки в тому випадку, якщо перша не справляється з тепло- та шумоізоляцією. А також іноді другі двері встановлюють з міркувань естетики, наприклад, якщо ставлять міжакімнатні двері з однієї колекції, то різна вхідна буде некрасиво виділятися з їхньої фоні. Хоча і цей момент зараз враховують багато виробників вхідних дверей, випускаючи моделі з МДФ накладками з внутрішньої сторони максимально схожі на популярні моделі  міжкімнатних дверей.

Приклади вхідних дверей, для яких не знадобиться друга вхідна

Другі вхідні двері до квартири

Якщо Вам не вистачає чогось із вищеперелічених переваг, можливо в установці другіх вхідних дверей у квартиру є сенс. Підкреслимо основні потреби, через які клієнти схиляються до такого вибору:

  • зменшення стороннього шуму з під'їзду;
  • зменшення протягів;
  • додатковий бар'єр для зломників;
  • створення інтер'єру передпокою, що гармонує з рештою житла.

Другі вхідні двері до будинку

Другі вхідні двері в будинку зустрічаються значно частіше, ніж у квартирах. Особливо це актуально, якщо перша виходить прямо на вулицю, друга зменшує проблему промерзання завдяки створенню холодного тамбуру.

Зверніть увагу! На ринку вже кілька років представлені вхідні двері з терморозривом, які за фактом є аналогом варіанта з двома вхідними дверима в одній конструкції. Ці двері дуже добре зарекомендували себе, а деякі моделі дозволяють позбутися промерзання навіть до -30С.

Переваги другої вхідної двері в будинку:

  • взимку покращує теплоізоляцію та знижує витрати на опалення;
  • влітку перешкоджає нагріванню будинку;
  • зменшує рівень шуму з вулиці;
  • дає можливість створити гармонійний інтер'єр всередині приміщення.

Як вибрати другі двері

Для того щоб вибрати відповідні другі двері для входу в квартиру варто звернути увагу на основні варіанти: з масиву або сучасна збірна з комбінації дерева та МДФ. Металеві двері рідко використовуються у цьому випадку. Також рідко використовуються порожнисті або наповнені стільниковим картоном щитові двері, оскільки їхня присутність не додає жодних переваг.

Дерев'яні двері можуть бути із соснового євробрусу або з масиву цінних порід. Зазвичай вибирають моделі із сосни, адже їх ціна на порядок нижча за аналогічні моделі з дуба або ясена. Вкрай рідко, але все ж таки зустрічаються варіанти, коли назовні ставиться непоказна і не привертає уваги двері. А для доповнення інтер'єру та створення стильного дизайну всередині ставлять дорогі та красиві двері.

Сучасні фільончасті двері з комбінації дерева та МДФ виглядають стильно та сучасно, але придатні лише для задоволення естетичних запитів. Також вони можуть дати додаткову шумо- та теплоізоляцію у разі не дуже якісних основних дверей. В цьому випадку вона повинна бути оснащена хорошим ущільнювачем, який гарантує щільність закриття та блокування шуму та запахів. Про захист від злому в цьому випадку не йдеться.

Як встановлюються другі вхідні двері

Монтаж проводиться в тому самому отворі в стіні, що накладає певні обмеження.

  • обидва полотна навішуються з одного боку (можна і з різних, але це викликатиме певні незручності при відкритті);
  • двері відчиняються в протилежні сторони (установка другої вхідної можлива тільки при основній вхідній із зовнішнім відчиненням);
  • між дверима має бути достатня відстань для того, щоб ручки не стикалися (установка в тонких стінах не можлива, крім варіантів їх нарощування);
  • краще вибрати звичайний міжкімнатний механізм замість масивного, призначеного для вхідних дверей – всі сучасні міжкімнатні двері, крім масиву, мають мінімальну зломостійкість і масивний замок виламається разом із шматком дверей;
  • якщо Ви не хочете встановлювати дверний поріг, про який постійно спотикатиметься, можна вибрати сучасне рішення – поріг, який ховається в полотно при відкриванні та висувається при закриванні, прибираючи щілину знизу.

Встановлення краще довірити професійним монтажникам міжкімнатних дверей, тому що всі процеси при монтажі аналогічні.

Так само заздалегідь необхідно подумати про декоративне оформлення простору між основними та другими вхідними дверима. Його можна як оштукатурити, але частіше використовують додаткову дошку в тому ж кольорі, що й двері.