На якому етапі ремонту міняти вхідні двері?

Зміст:

  1. Встановлення дверей до ремонту
  2. Встановлення дверей під час ремонту
  3. Встановлення дверей після ремонту
  4. Заміна дверей та відкосів
  5. Заміна дверей та підлога – що спочатку?
  6. Питання безпеки та дублікати ключів
  7. Так коли ж краще міняти двері?

 

У процесі ремонту часто виникає питання – на якому етапі міняти вхідні двері? Коли ж краще зробити заміну вхідних дверей: на початку ремонту, під час або в кінці - спробуємо розібратися в цій статті.

Коли міняти вхідні двері?

Встановлення дверей до ремонту

Іноді ремонт починається з установки вхідних дверей. Цей варіант має як переваги, так і недоліки.

Переваги:

  • легко підігнати розміри отвору під стандартний розмір вхідних дверей;
  • не треба буде доробляти обробку стін та підлоги на прилеглій до вхідних дверей площі;
  • обладнання, будматеріали та вже встановлена ​​побутова техніка будуть надійно захищені від грабіжників.

Недоліки:

  • двері можуть подряпатися або забруднитись під час ремонтних робіт, занесення будматеріалів або винесення сміття;
  • при роботі перфоратора або штроборезу утворюється багато пилу та дрібних частинок, які можуть пошкодити не тільки зовнішній вигляд, але й потрапити до замків та петлів, що надалі може погіршити їхню роботу;
  • при штукатурці стін та заливанні підлог значно підвищується вологість, що може призвести до набухання МДФ накладок та відшаровування ПВХ плівки;
  • навіть якщо ви захистили полотно, коробка зазвичай залишається не захищеною і може бути як пошкоджена від контакту з будматеріалами та сміттям, так і забризкана грунтовкою, фарбою, будівельною піною або клеєм, які мають високу адгезію і яких важко позбутися;
  • у процесі ремонту може змінитися бачення інтер'єру і двері не впишеться в новий варіант.

Не рекомендуємо замотувати сучасні вхідні двері з МДФ накладками в поліетиленову плівку на час ремонту. Під плівкою збирається конденсат, який може призвести до відшаровування плівки ПВХ. Плівка квартирних вхідних дверей не розрахована на експлуатацію в умовах із підвищеною вологістю. Замість плівки можна використати газети.

Установка під час ремонту

Вхідні двері можна замінити після закінчення основних чорнових робіт. На наш погляд, це оптимальний час. І хоч недоліків такого варіанту достатньо, але все ж таки їх значно менше, ніж при встановленні на самому початку або в кінці ремонту. Це розумний компроміс для оптимальної «інтеграції» нових вхідних дверей з новим інтер'єром вашого житла.

Встановлення дверей після ремонту

Інколи двері встановлюють, коли ремонт повністю виконаний. Причиною такого рішення може бути не відповідність зовнішнього вигляду дверей інтер'єру, усвідомлення недостатнього захисту старих дверей та багато інших причин. Такий варіант також можливий, але має безліч недоліків.

Вхідні двері до будинку

Недоліки встановлення вхідних дверей у чистовий ремонт:

  • при демонтажі старої конструкції, роботі болгаркою або перфоратором відбувається попадання іскор та цегляної або бетонної крихти та пилу на оздоблювальні матеріали та меблі;
  • необхідно буде знову робити відкоси;
  • може знадобитися перенесення елементів комунікацій (кабелів, проводки, домофону, електрощита);
  • може знадобитися розширення та звуження отвору під розмір сучасних вхідних дверей.

Частину проблем можна вирішити закривши все плівкою або іншими матеріалами, але все ж таки такий варіант установки не є кращим.

Заміна дверей та відкосів

Якщо двері змінюються на початку ремонту або в процесі - проблем зі відкосами не виникає, їх можна ушляхетнити будь-яким підходящим вам способом. Але якщо двері змінюються при чистовому ремонті, найбільш оптимальний, швидкий і недорогий варіант – обшивка отвору за допомогою додаткових дощок та лиштви в колір вхідних або міжкімнатних дверей.

Вхідні двері з відкосами з додаткової дошки та лиштви

Заміна дверей та підлога – що спочатку?

Чорну стяжку бажано зробити до встановлення дверей. Вона дасть уявлення про фінальний рівень чистової підлоги, а велика вологість не буде довго впливати на двері. Підлогове покриття (плитку, ламінат або паркет) можна укласти вже після установки, щоб усе було рівно і впритул до дверної коробки.

Питання безпеки та дублікати ключів

Часто у клієнтів виникає питання безпеки – чи можуть вони залишити ключі від нових дверей робітникам, які продовжують робити ремонт? Так, цей варіант передбачений більшістю виробників. Майже у всіх дверях встановлено 2 замки - верхній сувальдний і нижній циліндровий. У нижньому замку із заводу встановлюється дуже дешевий «перевірочний» циліндр. Він і призначений для того, щоб прослужити тільки на час закінчення ремонту. Після здачі об'єкта його потрібно замінити на аналогічний за розмірами, але якісний циліндровий механізм.

Сувальдний замок вхідних дверейСувальдний замок

 

Після заміни вхідних дверей давайте будівельній бригаді ключі тільки від нижнього циліндрового замку з тимчасовим циліндровим механізмом.

 

Циліндровий замок вхідних дверейЦиліндровий замок

Такий варіант характерний для низького та середнього цінового сегмента дверей. У преміальних моделей можуть бути більш складні замки з тимчасовими, програмованими тощо. ключами. Які ключі залишати робітникам і як їх потім міняти на постійні краще уточнити у менеджера при покупці або майстрів при встановленні.

Так коли ж краще міняти двері?

На нашу думку, вхідні двері бажано змінювати на етапі виконання всіх чорнових робіт. Це мінімізує ризик її пошкодження, а всі чистові обробки будуть підведені красиво і впритул до дверної коробки.

Також слід розглядати індивідуальні особливості того чи іншого об'єкта, які можуть вплинути на час заміни дверей.