Металеві вхідні двері і їх внутрішнє наповнення

Для нормальної і комфортної експлуатації металевих дверей, крім надійності конструкції і якості фурнітури, дуже важливі її тепло- і звукоізоляція.

Якщо металеві двері пустотілі (не мають внутрішнього наповнення), то Ви будете чути у себе в квартирі будь-який шум зовні і навпаки. Шумоізоляція досягається саме внутрішнім наповненням дверного полотна, а також проникненню холоду в приміщення.

Дверне наповнення може бути різного виду. В основному в залежності від класу дверей. Чим відповідальніше виробник, тим вище якість матеріалу наповнення, а відповідно і його звукоізоляційні і теплозберігаючі властивості. Наповнювач розміщується всередині дверного полотна, між ребрами жорсткості.

На сьогодні у виробництві прийнято використовувати:

  • стільникове наповнення з гофрокартону;
  • пінопласт;
  • мінеральну вату;
  • спінений поліуретан;
  • пінопропіленові пластини.

Характеристики внутрішнього наповнювача дверей

Кожен з цих видів матеріалів має характеристики, за якими визначається рівень тепло- і звукоізоляції вхідних дверей.

Гофрокартон в основному використовується в найдешевшому класі вхідних дверей, найчастіше це китайські двері, так як він практично не дає ні звуко- ні теплоізоляції дверного полотна. Такі двері вкрай холодні (тому-що найчастіше виконані з тонкого листа металу, без обшивки полотна МДФ-панелями), вони практично не створюють шумоізоляції в приміщенні.

Також деякі виробники використовують в утепленні дверей пінопласт. Пінопласту характерні досить хороші властивості по звукоізоляції, також він цілком морозостійкий і не реагує на підвищену вологість. Крім усього цього пінопласт екологічний і стійкий до зістарювання. Але є і недолік, незважаючи на свої позитивні якості пінопласт досить дешевий матеріал і не спроста, він має вкрай високу горючістю з виділенням синельної кислоти.

Пінопропіленові пластини також володіють хорошими ізолюючими властивостями: високим рівнем звукоізоляції, гідроізоляції та теплоізоляції. Такі пластини іноді використовують в дверях еліт класу. Але не завжди, так як вартість матеріалу досить висока.

Спінений поліуретан – це синтетичний ізоляційний матеріал, який виготовляють шляхом спінювання різними речовинами поліуретану за допомогою спеціальних насадок і пістолетів. Спіненому поліуретану властива екологічність, невелика вага, хороша стійкість до впливу вологи і високих температур, а також притаманні хороші тепло- і шумозоляційні характеристики.

Найпоширенішим на сьогодні в Україні наповнювачем металевих дверей виступає мінеральна вата. Даний ізоляційний матеріал має хороший рівень тепло- і шумоізоляції при порівняно не високу вартість.

Властивості мінеральної вати

Мінеральна вата буває трьох типів, все залежить від сировини з якого її виготовляють:

  • скляна вата (складається з розплаву скла);
  • кам'яна вата (складається з розплаву вивержених гірських порід);
  • шлаковая вата (складається з розплаву доменного шлаку).

Залежно від сировини, яку використовують для виготовлення мінеральної вати, визначається структура його волокнистості. Структура буває вертикально або горизонтальношаровою, а також гофрованою або просторовою.

Мінеральна вата має високу стійкість до впливу високих температур і хімічних речовин. Єдине, що можна назвати недоліком даного матеріалу, так це те, що мінеральна вата може дати усадку під впливом вологи, але при якісному виготовленні дверного полотна, волога не може потрапити всередину і пошкодити ізоляційний матеріал.