Металеві двері та їх внутрішнє наповнення

Для нормальної і комфортною експлуатації металевих дверей, крім надійності конструкції і якості фурнітури, дуже важливі її тепло і звукоізоляція.

Якщо металеві двері пустотіла (не має внутрішнього наповнення), то Ви будете чути у себе в квартирі будь-який шум зовні і навпаки. Шумоізоляція досягається саме внутрішнім наповненням дверного полотна, а також наповнення перешкоджає проникненню холоду в приміщення.

Дверне наповнення може бути різного виду. Чим відповідальніше виробник, тим вище якість матеріалу наповнення, а відповідно і його звукоізоляційні і теплозберігаючі властивості. Наповнювач розміщується всередині дверного полотна, між ребрами жорсткості.

На сьогодні у виробництві прийнято використовувати:

стільникове наповнення з гофрокартону;
пінопласт;
мінеральна вата;
спінений поліуретан;
пенопропіленовие пластини.
Кожен з цих видів матеріалів має свої характеристики, за якими визначається рівень тепло і звукоізоляції вхідних дверей.

Гофрокартон в основному використовується в найдешевшому класі вхідних дверей, найчастіше це китайські двері, так як він практично не дає ні звуко- ні теплоізоляції дверного полотна. Такі двері вкрай холодні (тому-що найчастіше виконані з тонкого листа металу, без обшивки полотна МДФ панелями), вони практично не створюють шумоізоляції в приміщенні.

Деякі виробники використовують в утепленні дверей пінопласт. Пінопласту характерні досить хороші властивості по звукоізоляції, також він цілком морозостійкий і не реагує на підвищену вологість. Крім усього цього пінопласт екологічний і стійкий до Состаріваніє. Але є і недолік, незважаючи на свої позитивні якості пінопласт досить дешевий матеріал і не спроста, він має вкрай високу горючістю з виділенням синельної кислоти.

Пенопропіленовие пластини також володіють хорошими ізолюючими властивостями: високим рівнем звукоізоляції, гідроізоляції та теплоізоляції. Такі пластини іноді використовують в дверях еліт класу. Але не завжди, так як вартість матеріалу досить висока.

Спінений поліуретан це синтетичний ізоляційний матеріал, який виготовляють шляхом спінювання різними речовинами поліуретану за допомогою спеціальних насадок і пістолетів. Спіненому поліуретану властива екологічність, невелика вага, хороша стійкість до впливу вологи і високих температур, а також притаманні хороші тепло- і шумозоляціонние характеристики.

Самим же поширеним на сьогодні в Україні наповнювачем металевих дверей виступає мінеральна вата. Даний ізоляційний матеріал має хороший рівень тепло- і шумоізоляції при порівняно не високу вартість.

Мінеральна вата буває трьох типів, все залежить від сировини з якого її виготовляють:

скляна вата (складається з розплаву скла);
кам'яна вата (складається з розплаву вивержених гірських порід);
шлаковая вата (складається з розплаву доменного шлаку).
Залежно від сировини, яку використовують для виготовлення мінеральної вати, визначається структура його волокнистості. Структура буває вертикально або горізонтальнослоістой, а також гофрованої або просторової.

Мінеральна вата має відмінну стійкість до впливу високих температур і хімічних речовин. Єдине, що можна назвати недоліком даного матеріалу, так це те, що мінеральна вата може дати усадку під впливом підвищеної вологості, але при якісному виготовленні дверного полотна, волога не може потрапити всередину і пошкодити ізоляційний матеріал.