Як вибрати замок вхідних дверей?

Існує кілька видів дверних замків: врізні замки, накладні замки і типів - циліндровий, сувальдний, помповий. Дверний замок може бути без змінних деталей і зі змінними. Складно підібрати замок самостійно - тільки кваліфікований майстер зможе правильно підібрати дверний замок, оцінивши вага, матеріал виготовлення, конструктивні особливості двері, місце положення. Замок повинен бути надійний, взломостойкий, який прослужить довго, і буде гарний, легкий в побуті.

На жаль, будь-який замок можна розкрити. Все залежить від потраченого часу і шуму при цьому. За цими параметрами оцінюється вломостойкость замку. Чим краще замок, тим довше і гучніше його будуть розкривати, а це дозволить сусідам помітити несанкціонований доступ і викликати міліцію. Найкраще ставити на двері замки двох різних систем - або комбіновані замки, тому що способи розтину різних типів замків відрізняються один від одного сильно, а злодії часто спеціалізуються тільки на одному типі замку.

Останнім часом стали популярними електронні замки, які широко поширені в офісах компаній. Такі замки дуже зручні при інтенсивному русі. Також дані замки починають поширюватися і в приватних квартирах.

Вибираючи надійний замок не забувайте і про якісну двері, правильності її установки.

Таблиця оцінки замків вхідних дверей різних систем

Циліндровий штифтової замок, хрестоподібний

Цилиндровый штифтовой замок

Час безшумного відкриття замку злочинцями 1 хвилина.

Незважаючи на непогану секретність, взломостойкость замку дуже низька. Розкривається такий замок звичайної хрестоподібної викруткою.

Замки даного типу призначені для приміщень не мають матеріальних цінностей. Наявність такого замку в квартирних дверей не захищає її, а навпаки притягує злодія простотою розтину.

Циліндровий штифтовий замок (англійський замок)

Английский замок

Час безшумного відкриття замку злочинцями 2-3 хвилини.

Секретність замка з таким ключем одна з найнижчих. Розкривається такий замок усіма відомими способами. Найпростіший з них - підбір ключа.

Замки даного типу призначені для приміщень, що не мають матеріальних цінностей. Наявність такого замку в квартирних дверей не захищає її, а навпаки притягує злодія простотою розтину. Ключ можна сміливо залишати біля дверей під килимком.

Циліндровий дисковий замок

Цилиндровый дисковый замок

Час безшумного відкриття замку злочинцями 2-3 хвилини.

Замки з таким ключем почали випускатися у нас за ліцензією фірми ABLOY в кінці 70-х років. Але на відміну від ABLOY наші замки робилися і робляться спрощеним методом, за технологією порошкової металургії. Секретність замка хороша, але розкривається він простим слюсарним інструментом. Якщо такий замок злочинець бачить в квартирних дверей, він навпаки привертає злодія простотою розтину.

Цилиндровий дисковий замок ABLOY

Цилиндровый дисковый замок ABLOY

Час відкриття замку злочинцями зі значним шумом 10-15 хвилин

На ключі обов'язково має бути присутня напис ABLOY. Відмінна якість виготовлення, дуже довгий термін служби. Хороша секретність. Хороша взломостойкость, але на сьогоднішній день не цілком достатня.

Такий замок добре підходить для громадських приміщень з інтенсивною експлуатацією замку. Розкривається за допомогою звичайного слюсарного інструменту.

Цилиндровий, штифтовий замок (замок с перфорованими ключами або ключами с лазерною заточкою)

Замок с перфорированными ключами

Час безшумного відкриття замку квартирним злодієм: без захисної накладки 2-3 хвилини, і 30-40 хвилин зі значним шумом із захисною накладкою. Час відкриття замку відмичками 5-10 хвилин.

Найбільш часто споживачі вибирають недорогі замки виробництва Китай і Туреччина. Але в зв'язку з частими поломками краще вибирати європейських виробників (CISA, MOTTURA, ABUS). Замки даного типу рекомендуються на додаток до основного замку. Секретність таких замків середня. Можливо розтин відмичками. Найпоширеніший спосіб розтину - виламування циліндра з замку за допомогою звичайного розвідного ключа.

Рекомендується встановлювати такі замки в комплекті зі спеціальним захистом циліндра - так званої броненакладкой.

Цилиндровий штифтовий замок

Цилиндровый штифтовй замок

Час відкриття замку злочинцями спеціальним інструментом (відмички) не відзначено. Час безшумного відкриття замку без захисної накладки 2-3 хвилини, і 30 - 40 хвилин зі значним шумом із захисною накладкою.

Якщо у вас встановлений подібний замок, можете спати спокійно. Поки не відзначено випадків розтину таких замків ні якими спеціальними інструментами (відмичками). Також позитивним є те, що дублікат ключа можна замовити тільки при наявності спеціальної ідентифікаційної карти в сервіс центрі у дилера, а в деяких моделях тільки на заводі-виробнику.

Замки даного типу рекомендується встановлювати в приміщеннях, що мають значні матеріальні цінності. Слабким місцем таких замків є можливість вибивання, виламування циліндра (личинки) за допомогою звичайного слюсарного інструменту. Рекомендується встановлювати такі замки тільки в комплекті зі спеціальним захистом циліндра.

Сувальдний замок (сейфовий замок)

Сувальдный замок

Час відкриття замку злодієм за допомогою відмичок: 15 - 120 хвилин.

Імпортні замки відрізняються більш стабільною якістю, ніж вітчизняні, хоча останні теж досить взломостойки і рекомендуються в якості ідеального рішення для бюджетної двері. Багато з імпортних замків забезпечені помилковими пазами - "пастками" для протидії розкриттю відмичками. Загальним недоліком такого виду замків є простота зняття дубліката ключа по зліпку.

Переваги сувальдних замків:

1. Висока надійність і довговічність завдяки відносно великим розмірам механізму секретності
2. Складність розтину силовими способами, наприклад, висвердлюванням

Недоліки сувальдних замків:

1. Досить великі ключі (чим більше сувальд, тим більше борідка ключа)
3. Можливість розтину підбором відмичок (що є, однак, тільки дуже кваліфікованим зломщикам)
2. Сувальдниє замки закриваються з обох сторін тільки ключем, що не завжди зручно в повсякденному використанні

Євроциліндри високого ступеню захисту

Евроцилиндры высокой защиты

Час відкриття замку злочинцями спеціальним інструментом (відмички) не відзначено. Час безшумного відкриття замку без захисної накладки 2-3 хвилини, і 30 - 40 хвилин зі значним шумом із захисною накладкою.

В ямковий циліндрах KALE і CISA ASTRAL є твердосплавні вставки в торці циліндра, в циліндрах CISA і MOTTURA перший пін виконаний також з твердого сплаву, що створює замку захист від висвердлювання. У найдорожчих і досконалих циліндрах передбачені потужні твердосплавні вставки (CISA RS3) або пружинні вставки (MOTTURA), що захищають від виламування, або додатковий титановий корпус ABUS і багато іншого. Ямковий циліндри або перфоровані більшою секретністю (KALE - близько 1 млн. Комбінацій, CISA ASTRAL - 1,6 млн. Комбінацій, ISEO- 1,5 млн. Комбінацій, MUL-T-LOCK - 2 млн. Комбінацій, VACHETTE -1,8 млн. комбінацій, АSIХ - 1,3 млн. комбінацій підбору ключів). Розкрити їх відмичками здатні тільки професіонали.

Циліндри з плаваючим елементом, з магнітними вставками, а також посилення корпусу - це найвищий ступінь секретності. Плаваючий елемент або магнітна вставка в ключі циліндрів займає всередині циліндра певне положення, яке неможливо дізнатися, зробивши зліпок з ключа. Такий циліндр абсолютно неможливо розкрити відмичкою (принаймні, таких випадків ще не було). Неможливо і підробити ключ, так як заготовки до нього є тільки на заводі і ключ можна виготовити тільки на комп'ютеризованому верстаті при пред'явленні пластикової картки з його кодом.

Слабким місцем таких замків є можливість вибивання, виламування циліндра (личинки) за допомогою звичайного слюсарного інструменту. Рекомендується встановлювати такі замки тільки в комплекті зі спеціальним захистом циліндра.

Комбінованні замки

Комбинированные замки

Час відкриття замку злодієм: 60 - 180 хвилин.

Комбінованими називаються замки, в яких в одному тілі замку скомбіновані дві системи. Комбінований замок може бути двухсувальдной, двоциліндрової або сувальдной і циліндричної систем, в свою чергу вони поділяються на незалежні і залежні (одна система блокує іншу). Всі вони основні (ставляться як основний замок під ручку). Також ці замки можуть бути зі змінними механізмами (тобто зі змінною секреткою).

Це завжди полегшить завдання по заміні ключів, тому що комбіновані замки дорогі і робота по установці досить копітка.