Як вибрати замок вхідних дверей?

Існує кілька видів дверних замків: врізні замки, накладні замки і типів – циліндровий, сувальдний, помповий. Дверний замок може бути без змінних деталей і зі змінними. Складно підібрати замок самостійно – тільки кваліфікований майстер зможе правильно підібрати дверний замок, оцінивши вагу, матеріал виготовлення, конструктивні особливості дверей, місце знаходження. Замок повинен бути надійний, взломостійкий, який прослужить довго, і буде гарний, легкий в побуті.

На жаль, будь-який замок можна відкрити. Все залежить від потраченого часу і шуму при цьому. За цими параметрами оцінюється вломостійкость замку. Чим краще замок, тим довше і гучніше його будуть відкривати, а це дозволить сусідам помітити несанкціонований доступ і викликати поліцію. Найкраще ставити на двері замки двох різних систем або комбіновані замки, тому що способи відкриття різних типів замків відрізняються один від одного сильно, а злодії часто спеціалізуються тільки на одному типу замка.

Останнім часом стали популярними електронні замки, які широко поширені в офісах компаній. Такі замки дуже зручні при інтенсивному русі. Також дані замки починають поширюватися і в приватних квартирах.

Вибираючи надійний замок не забувайте і про якісні двері, правильність її установки.

Класи безпеки і рівень секретності

Як ми вже говорили, будь-який замок можна відкрити, різниця тільки в необхідному на це часі і зусиллях. Безпека механізму залежить від його взломостійкості. Її класифікують на 4 типи за оціночним часом взлому:

1 клас – слабкі і примітивні запірні механізми, для взлому необхідно кілька хвилин
2 клас – взлом до 10 хвилин, часто використовуються при установці подвійних дверей (коридорні і квартирні)
3 клас – досить надійні, досвідченому взломщикові знадобитися близько 20 хвилин
4 клас – найнадійніший варіант, такий механізм складно зламати навіть за допомогою спеціального обладнання, час злому починається від 30 хвилин

Замкові механізми 1-2 класу безпеки не рекомендується встановлювати на вхідні двері, в крайньому випадку, їх можна скомбінувати з більш надійними.

Рівень секретності може бути:

низький – менше 5 тисяч комбінацій (найпростіші замки, їх не укомплектовують броненакладками)
середній – до 1 мільйона комбінацій, що ускладнює відкриття відмичками (підходить для більшості клієнтів)
високий – близько 4 мільйони комбінацій, зазвичай комплектують додатковими елементами безпеки (практично виключає вірогідність відкриття за допомогою відмичок)

Таблиця оцінки замків вхідних дверей різних систем

Циліндровий штифтової замок, хрестоподібний

Цилиндровый штифтовой замок

Час безшумного відкриття замку злочинцями 1 хвилина.

Незважаючи на непогану секретність, взломостойкость замка дуже низька. Розкривається такий замок звичайною хрестоподібною викруткою.

Замки даного типу призначені для приміщень які не мають матеріальних цінностей. Наявність такого замку в квартирних дверей не захищає її, а навпаки притягує злодія простотою відкривання.

Циліндровий штифтовий замок (англійський замок)

Английский замок

Час безшумного відкриття замку злочинцями 2-3 хвилини.

Секретність замка з таким ключем одна з найнижчих. Відкривається такий замок усіма відомими способами. Найпростіший з них – підбір ключа.

Замки даного типу призначені для приміщень, що не мають матеріальних цінностей. Наявність такого замка в квартирних дверей не захищає її, а навпаки притягує злодія простотою відкривання. Ключ можна сміливо залишати біля дверей під килимком.

Циліндровий дисковий замок

Цилиндровый дисковый замок

Час безшумного відкриття замку злочинцями 2-3 хвилини.

Замки з таким ключем почали випускатися у нас за ліцензією фірми ABLOY в кінці 70-х років. Але на відміну від ABLOY наші замки робилися і робляться спрощеним методом, за технологією порошкової металургії. Секретність замка хороша, але розкривається він простим слюсарним інструментом. Якщо такий замок злочинець бачить в квартирних дверей, він навпаки привертає злодія простотою відкривання.

Цилиндровий дисковий замок ABLOY

Цилиндровый дисковый замок ABLOY

Час відкриття замку злочинцями зі значним шумом 10-15 хвилин.

На ключі обов'язково має бути присутня напис ABLOY. Відмінна якість виготовлення, дуже довгий термін служби. Хороша секретність. Хороша взломостойкость, але на сьогоднішній день не цілком достатня.

Такий замок добре підходить для громадських приміщень з інтенсивною експлуатацією замка. Розкривається за допомогою звичайного слюсарного інструменту.

Цилиндровий, штифтовий замок (замок с перфорованими ключами або ключами с лазерною заточкою)

Замок с перфорированными ключами

Час безшумного відкриття замка квартирним злодієм: без захисної накладки 2-3 хвилини, і 30-40 хвилин зі значним шумом із захисною накладкою. Час відкриття замку відмичками 5-10 хвилин.

Найбільш часто споживачі вибирають недорогі замки виробництва Китаю і Туреччини. Але в зв'язку з частими поломками краще вибирати європейських виробників (CISA, MOTTURA, ABUS). Замки даного типу рекомендуються на додаток до основного замка. Секретність таких замків середня. Можливе відкриття відмичками. Найпоширеніший спосіб взлому – виламування циліндра з замка за допомогою звичайного розвідного ключа.

Рекомендується встановлювати такі замки в комплекті зі спеціальним захистом циліндра – так званої броненакладкою.

Ригельный замок

Ригельный замок

Час безшумного відкриття замка злочинцями 2-3 хвилини.

Замок ригельний можна встановлювати тільки в парі ще з одним більш надійним замком. Механізм ригеля має мінімальний рівень захисту. Ключі такого замку плоскі, з канавами з боків, які відповідають вирізам на ригелі замку.

Злом ригельного замка не вимагає багато часу і зусиль, з ним впоратися навіть початківець грабіжник. Використовуючи ручки, які є на механізмі, можна відкрити замок використовуючи волосінь і порожнисту трубку. Також такий замок легко відкривається за допомогою викрутки і цвяха.

Ключ до ригельного замка можна легко скопіювати.

Сувальдний замок (сейфовий замок)

Сувальдный замок

Час відкриття замку злодієм за допомогою відмичок: 15 - 120 хвилин.

Імпортні замки відрізняються більш стабільною якістю, ніж вітчизняні, хоча останні теж досить взломостійкі і рекомендуються в якості ідеального рішення для бюджетних дверей. Багато з імпортних замків забезпечені помилковими пазами – "пастками" для протидії розкриттю відмичками. Загальним недоліком такого виду замків є простота зняття дубліката ключа по зліпку.

Переваги сувальдних замків:

1. Висока надійність і довговічність завдяки відносно великим розмірам механізму секретності
2. Складність відкриття силовими способами, наприклад, висвердлюванням

Недоліки сувальдних замків:

1. Досить великі ключі (чим більше сувальд, тим більше борідка ключа)
3. Можливість взлому підбором відмичок (що виходить, однак, тільки у дуже кваліфікованих зломщиків)
2. Сувальдні замки закриваються з обох сторін тільки ключем, що не завжди зручно в повсякденному використанні

Євроциліндри високого ступеню захисту

Евроцилиндры высокой защиты

Час відкриття замку злочинцями спеціальним інструментом (відмички) не відзначено. Час безшумного відкриття замку без захисної накладки 2-3 хвилини, і 30 - 40 хвилин зі значним шумом із захисною накладкою.

В ямковий циліндрах KALE і CISA ASTRAL є твердосплавні вставки в торці циліндра, в циліндрах CISA і MOTTURA перший пін виконаний також з твердого сплаву, що створює замку захист від висвердлювання. У найдорожчих і досконалих циліндрах передбачені потужні твердосплавні вставки (CISA RS3) або пружинні вставки (MOTTURA), що захищають від виламування, або додатковий титановий корпус ABUS і багато іншого. Ямковий циліндри або перфоровані більшою секретністю (KALE – близько 1 млн. комбінацій, CISA ASTRAL – 1,6 млн. комбінацій, ISEO – 1,5 млн. комбінацій, MUL-T-LOCK – 2 млн. комбінацій, VACHETTE – 1,8 млн. комбінацій, АSIХ – 1,3 млн. комбінацій підбору ключів). Розкрити їх відмичками здатні тільки професіонали.

Циліндри з плаваючим елементом, з магнітними вставками, а також посилення корпусу – це найвищий ступінь секретності. Плаваючий елемент або магнітна вставка в ключі циліндрів займає всередині циліндра певне положення, яке неможливо дізнатися, зробивши зліпок з ключа. Такий циліндр абсолютно неможливо розкрити відмичкою (принаймні, таких випадків ще не було). Неможливо і підробити ключ, так як заготовки до нього є тільки на заводі і ключ можна виготовити тільки на комп'ютеризованому верстаті при пред'явленні пластикової картки з його кодом.

Слабким місцем таких замків є можливість вибивання, виламування циліндра (личинки) за допомогою звичайного слюсарного інструменту. Рекомендується встановлювати такі замки тільки в комплекті зі спеціальним захистом циліндра.

Комбінованні замки

Комбинированные замки

Час відкриття замку злодієм: 60 - 180 хвилин.

Комбінованими називаються замки, в яких в одному тілі замка скомбіновані дві системи. Комбінований замок може бути двохсувальдним, двоциліндровим або сувальдним і циліндричним одночасно, в свою чергу вони поділяються на незалежні і залежні (одна система блокує іншу). Всі вони основні (ставляться як основний замок під ручку). Також ці замки можуть бути зі змінними механізмами (тобто зі змінною секреткою).

Це завжди полегшить завдання по заміні ключів, тому що комбіновані замки дорогі і робота по установці досить копітка.

Електричні замки

Электрические замки

Електромеханічні, а також біомеханічні замки відносяться до електричних. Захист будинку таким замком не з дешевих, але дуже високо надійний. Більшість зловмисників залишить ідею злому через незнання механізму.

Такі замки мають досить складний механізм, який часто відкривається нестандартно. Роль ключа може виконувати певний код, магнітна карта, відбиток пальця або дистанційний пульт. Багато електронних замки можна контролювати віддалено за допомогою додатка на телефоні або комп'ютері. Додатково електричні замки можуть комплектуватися звичайним ключем.

Способи установки дверних замків

Дверні замки встановлюються різними способами. Є 3 основних способи установки замків на двері:

Врізні замки – основний варіант для вхідних дверей. Замок встановлюється в середину дверного полотна, зберігаючи зовнішній вигляд дверей привабливим. Недоліком можна назвати складність заміни таких замків, яку часто неможливо зробити без фахівця, а також необхідність підбирати замок з точно такими ж розмірами, що через великий проміжок часу після установки дверей може бути проблемою.

Частковим вирішенням проблеми із заміною замка є врізні замки з циліндровим механізмом. При втраті ключа немає необхідності міняти весь корпус замка, досить замінити тільки циліндр. Цю процедуру можна провести самостійно, вона не вимагає ні особливих навичок ні спеціального інструменту.

Накладні замки – монтуються на внутрішню частину дверей. У дверному полотні робиться отвір для механізму секретності, а корпус замка прикручується до полотна. Такі механізми недостатньо міцні для надійного захисту житла.

Навісні замки – встановлюються на різні допоміжні приміщення і не підходять для захисту житла. Установка здійснюється шляхом прикручування проушин до полотна і коробки дверей, крізь які проходить дужка замка. Зламати їх можна легко за допомогою лома.